Sot deputeti Ndocaj ka pasur debate te nxehta me Ministrin e Mjedisit ne Komisionin Parlamentar te Aktiviteteve Prodhuese dhe Tregtise

15095063_679062025594439_6578278460998265335_n

Debati i deputetit Ndocaj me Ministrin ka nisur me pyetjen pa pergjigje: Pse Lezha permbytet sa here qe bie shi, kur para kesaj Qeverie kishte permbytje vetem kur hapeshin kasadat?
Ministri nuk arriti te jap asnje shpjegim!
Po ashtu Ministri konfirmoje live se jane rreth 30 mije qytetare qe punojne neper grumbullime mbeturinash, kur dihet se kushtet e tyre te punes jane disumane, te ngjashme me te riun qe humbi jeten ne Sharre.
Ministri deklaroje se keta marrin nje rroge prej 1600 lekesh ne muaj.
Kjo i bie qe Ministri ka 30 mije skllever.
Po ashtu ajo qe eshte no sense eshte fakti se buxheti i Ministrive fryhet e kjo ska kuptim duke ditur qe shume drejtori nuk jane me ne varesi te ministrive.
Po ashtu Ministri konfirmoje se dispononte si ministri nje flote me mjete dhe deputeti Ndocaj gjeti rastin t”i kerkoje nje pjese te makineri ne Qarkun Lezhe qe eshte ne meshiren e fatit.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Book your appointment