Ben Blushi nje alternative apo nje kopjues i Ndocaj

15058673_1177918598956094_1478806082_n

Edhe pse Blushi eshte pritur nga disa persona te zhgenjyer si nje alternative, por per fat te keq shumica e tyre nuk e njohin Blushin e vertete. Po kush eshte Blushi? Blushi eshte nje socialiste i thekur, person qe kerkon te pasurohet duke bere libra per Kryeministra e dashje padashje ai eshtte kthyer ne nje shkrimtar oborresh. E falenderojme Blushin qe kopjon Ndocaj dhe ripropozon tezat e Ndocaj. Ndocaj ka vite qe hedh tezat e tij per emigracionin, te drejten e votes, kuotat ne Parlament e shume te tjera. Madje, Ndocaj ishte deputeti i pare qe hartoje dhe paraqiti ne Parlament projektligjin per Voten e Emigranteve. Blushi i kishte te gjitha mundesite ta mbeshteste iniciativen e Ndocaj ne Parlament, por Blushi heshti ashtu sic ka heshtur per shume ceshtje te tjera. Blushi tani reagon per Samitin e Diaspores duke cituar drejtperdrejte propozimet dhe betejat e Ndocaj. Blushi nuk eshte idealist, por eshte politikan dhe prollogarites. Ai e kerkon tani Voten e Emigranteve qe ka krijuar partine. Ai ben kritike me Ramen se ai e ka pasur gjithe kohen e mundshme per te bere ligjin e votes se emigranteve. Po pse Blushi ne rreth 20 vite tek PS 15151254_11804ggg24065372214_140368352_ndhe tek Parlamenti e ka pasur gjithe kohen e nevojshme te bente dicka per emigrantet, por ska befe asgje ashtu si te tjeret. Ndersa tani qe ka krijuar Partine kerkon ta bej per te marr votat e emigranteve. Kot e ka se ska per te marre asnje vote se askush nuk e njeh ne Europe apo ne SHBA Blushin se s’ka udhetuar asnjehere per t’i pare, per t’i takuar e per te diskutuar per problemet e tyre.

Stafi i Ndocaj

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Book your appointment